Pazar, Ocak 14, 2007

2006'da Yaşanan İlginç Olaylar (yazı)


3 YAŞINDAKİ ÇOCUK ARABA SATIN ALDI

Henüz sadece 3 yaşında olan Jack Neal, annesinin şifresini kullanarak ünlü sanal açık arttırma sitesi E-Bay’den 9 bin Sterlin’e (27 bin YTL) pembe renkli bir Nisan Figaro satın aldı.

Neal’ın annesi Rachel ve Babası John, olaydan kendilerine gelen onay postası ile haberdar oldu. Neal’ın babası, olaın ardından E-Bay’i arayarak çocuklarının yaptığı “yaramazlığı” anlattı.

AKVARYUM BALIĞI EVİ YAKTI

İngiltere’de bir akvaryumda beslenen balık inanması güç bir kazaya neden oldu. Akvaryumun içinde çırpınan balığın sıçrattığı su, aşağıda duran elektrik prizinin üzerine sıçradı. Su nedeniyle prizden çıkan kıvılcımlar ev içinde yangın başlattı. Olay gerçekleştiği sırada üst katta uyumakta olan Sharron Killahena (25) ile kızları Nicole (6) ve Kerry (2), duman detektörünün çalan alarmı sayesinde uyandı. Anne ve kızları kurtulurken ev tamamen yandı ev içindeki 6 balık yaşamını yitirdi.

FERRARİ “ÖRDÜ”

İngiliz sanat öğrencisi Lauren Porter, yaşıtları gibi kazak ya da atkı örmek yerine “Ferrari örmeye” karar verdi. Porter’in arabasını bitirmek için 12 mil uzunluğunda yün kullandığı kaydedildi.

BİR METİN ŞENTÜRK VAKASI DA İNGİLTERE’DE ÇIKTI

Görme engelli sanatçı Metin Şentürk’ün jet-ski kullanırken görüntülenmesine benzer bir olay bu yıl içinde İngiltere’de yaşandı. 31 yaşındaki görme engelli göçmen Omed Aziz, gözleri görmediği halde otomobil kullanırken polislere yakalandı.
Aziz’in yanında oturan bir arkadaşının yolu tarif ederek yardım etmeye çalıştığı bildirildi.

“JEDİ ŞÖVALYESİ” GECEYİ NEZARETTE GEÇİRDİ

Ünlü film serisi Star Wars’tan etkilenen 25 yaşındaki Glen Rodgers, arkadaşlarının düzenlediği bir kıyafet balosuna Jedi Şövalyesi kılığında gitti. Parti bitip gece eve geldiğinde anahtarlarını bir türlü bulamayan Rodgers, “ışın kılıcıyla” evinin camını kırarak içeri girdi.

Olaya şahit olan bir komşusu polise haber verince Rodgers, hırsızlık zanlısı olarak geceyi karakolda geçirdi. Olay basına yansıyınca polise tepki gösteren Rodgers, “Polis çok ileri gitti. Kaç hırsız Jedi Şövalyesi giyerek hırsızlığa çıkar ki” dedi.

SÖRF YAPAN FARE GÖRENLERİ ŞAŞIRTTI

Curly isimli fare Avusturalya sahillerinde “fare arkadaşları” Harry, Chopstick ve Bunsen ile birlikte sörf yaparken görüntülendi. Farelerin sahibi Shane Wilmort, evcil hayvan olarak beslediği fareleri banyosunda sörf yapmak için eğittiğini söyledi.

36 TOPLU FUTBOL MAÇI

İngiltere’de bir futbol maçı sırasında sahaya bir anda toplar düşmeye başladı. Ufak bir stada oynanan maç, oyun alanına düşen 36 top nedeniyle durdu. Olay nedeniyle, stadın dışında oynayan bir çocuk grubu suçlandı. 36 topluk maç 0-0 bitti.

YARI SİNCAP YARI FARE

Londra’da bir evin bahçesine giren hayvan, cinsi nedeniyle tartışma başlattı. Bir sincaba benzeyen ancak kuyruğu ince ve tüysüz olan hayvanın ne olduğu konusu günlerce konuşuldu. Bazıları gri hayvanın sincapla fare çiftleşmesinden olan bir melez hayvan olduğunu söylerken bazıları ise hayvanın sadece tüyü dökülmüş bir sincap olduğunu savundu.

BACADAN BALIK DÜŞTÜ

İngiltere’de 2006 yılı içinde yaşanan en acayip olaylardan biri de bacadan eve düşen ve mucize eseri canlı kalmayı başaran Japon balığı oldu. 65 yaşındaki emekli madenci Bill Brooks, evinde otururken birden şöminesinden bir şeyin sektiğini gördü.

İlk önce bacadan bir kuşun düştüğünü sanan Brooks, yerde kıpırdayan “şeyin” yanına gittiğinde gözlerine inanamadı. Emekli madencinin müstakil evindeki bacadan işeri düşen bir Japon balığıydı ve balık mucize eseri ölmemişti.

Brooks, balığı soya atarak, yem olarak da ekmek kırıntıları verdi. Daha sonra Wanda adı konulan balığın, bir balıkçıl ya da başka bir kuş tarafından bir yerden yakalanmış daha sonra da havada taşınırken düşürülmüş olabileceği bildirildi

Hiç yorum yok: