Cumartesi, Mart 25, 2006

Yeni Fıkralar


Maliye Bakanı Unakıtan, Akçaabat merkez ilçe kongresine destek için Tayyip Erdoğan tarafından görevlendirilir. Temel, Akçaabat'ta bisikletini meydana bırakarak bir kahveye girer. 5 dakika sonra içeri giren bir polis memuru bağırır:
-Kardeşim! Asfalttaki bisikletin sahibi kimse alsın, Maliye Bakanı Unakıtan gelecek.
Temel karşıdan aynı ses tonuyla cevap verir:-Haçan kilitledim oni... Bi şey olmaz...

*****

Temel İngiltere'de lüks bir otele yerleşmiş.. Oda servisini arayıp:- "tu ti tu tu tu tu" demiş.Oteldekiler telaşa kapılmış. Bu mesajı çözmek için oraya buraya haber salmışlar. Sonunda konsolosluktan bir çevirmen bulmuşlar ve Temel'in ne dediği anlaşılmış:


-"2 çay, 222'ye !"

*****

George Bush bir ilkokulu ziyaret eder. Çocuklara " sorusu olan var mı?" der. Kücük Bob söz ister:

- Benim üç sorum olacak:
1- Seçimlerde daha az oy almanıza rağmen nasıl oldu da başkan oldunuz?

2- Hiroshima'ya atılan atom bombasi sizce dünyanin en büyük terör faaliyeti değil midir?
3- Hiçbir neden yokken neden Irak'a saldırdınız?
Aniden zil çalar ve çocuklar tenefüsse çıkarlar. Çocuklar geri döndügünde bu sefer sözü küçük Tom alır. Benim beş sorum olacak:

1- Seçimlerde daha az oy almanıza rağmen nasıl oldu da başkan oldunuz?
2- Hiroshima'ya atılan atom bombası sizce dünyanın en büyük terör faaliyeti değil midir?
3- Hiçbir neden yokken neden Irak'a saldırdınız?
4- Bugün neden zil 30 dakika erken çaldı?
5- Bob nerede?

*****

Suudi, vize almak icin abd konsolosluguna basvurmuş. Görevli soruyor, bizimki yanitliyor:
-Name ?
-Abdul rauf bin selam.
-Sex ?
-5 times per week.
-No, no !!! male, or female ?
-Male, female, sometimes camel!!!

Şeytan İsyanlarda
Birinci kişi: Hadi oğlum kır artık şu şeytanın bacağını
İkinci kişi: Kırayım değil mı abı?
Şeytan: Has... durduk yere niye bacağımı kırıyorsun manyak mısın sen?


Hakim: Neden öldürdün evladım?
Sanık: Aklımı şeytan çaldı efendim
Şeytan: Valla bir şeyden haberim yok, hem herifte akıldan eser yok hakim bey.


Kadın: Neden aldattın beni?
Erkek: Şeytana uydum hanım
Şeytan: Hadi ordan sapık, kadını görünce salyaların aktı, benim alakam yok


Adam: Şeytanınız bol olsun beyler!
Şeytan: Yoksa koyun gibi beni de mi çoğalttınız?


Anne: Oğlum, oynama babanın tüfeğiyle şeytan doldurur.
Şeytan: Yok bacım karışmam ben. Enişte elletmiyor.


Adam: Heeyt! Kırdım olum şeytanın bacağını... Büyük ikramiye...
Şeytan: Birader, bizim oğlanı tartaklamışsın diye duyduk. Uyar mı lan racona!!!


Adam: Ooo okeye kaptırmışınız, şeytanınız bol olsun.
Şeytan: Hilmi abı, yan masadayız biz abı... Kalabalık gelince biz de iki el atalım dedik.


Öğretmen: Neden kopya çektin çocuğum?
Öğrenci: Şeytan işte hocam
Şeytan: Dün PC başında chat yapan bendim değil mi çocuğum?


Kadın: Bu saate kadar nerdeydin?
Erkek: Şeytana uyup içeyim dedim
Şeytan: Yattığın hatunu da söyle yiyorsa...


Kadın: Şeytan aldı götürdü satamadan getirdi
Şeytan: Seni de götürsem mı acaba?


Polis : Şöyle bakayım yavrum neden merdivenlerden ittin bu çoçuğu..
Çocuk : Şeytan dedi ki vur bitane..
Şeytan : Oldu.. Gözlerim doldu çoçuum..


Komşu : Şeytan kulağına kurşun bizim beyin kuyumcu işleri çok iyi gidiyor..
Şeytan : Yok ablacım sağol küpe düşünmüyorum henüz


Kız : Aman Ayla bırak Allah aşkına Şeytan görsün önün yüzünü..
Şeytan : Yapmayın kızlar korkarım ben


Erkek : Oğlum bak bu kızda şeytan tüyü var..
Şeytan : Elimi sürdüysem şerefsizim

Masal Kahramanlarının Sonu


Kırmızı Başlıklı Kız: Anneannesini yiyen kurtla, bu vahim olaydan 5 yıl sonra sade bir törenle evlendi. Dünyaevine nikahtan giren Kırmızı Başlıklı Kızın bu mutlu evlilikten Bobi, Tobi ve Hüsrev adlarında 3 eniği oldu. Eşinin anneannesini yediği için vicdan azabından geberen Kurt, sonunda tiner ve bali batağına düşerek intihar etti.

Pamuk Prenses: Kendini öperek uyandıran beyaz atlı prensin azılı bir beyaz kadın simsarı olduğunu öğrendiğinde onun için artık çok geçti. Avrupa'da pek çok pavyon ve randevuevinde çalıştıktan sonra "Smooth on the Water" yani "Koy Koy Suyundan da Koy Koy" adlı bir kitap yazarak Orta Çağ Avrupasının fuhuş alemini anlattı.

Peter Pan: Havada uçan, karada kaçan bu kahramanımız uçmak ve kaçmakla bir yere varamayacağını anlayarak tövbeye geldi. Mistik Doğu'yu merak ederek yollara düşen genç adam, gezisinin Anadolu durağında çok etkilendiği yurdumuza yerleşme kararı aldı. Erciş Pan Turizmin de kurucuları arasında yer alan Peter Pan, birkaç yıl sonra Hac farizasını yerine getirmek için gittiği kutsal topraklarda, taşlanan şeytandan seken irice bir taşın omurilik soğanını ezmesi sonucu hayatını kaybetti. Kabri, Şattülarap'tadır.

Pembe Panter: Şanlı panter ırkının karizmasını aleme papyon ettiği ve atalarının adını lekelediği iddiasıyla Kara Panterler Örgütü tarafından sokak ortasında hunharca parçalanarak öldürüldü. Sağlığında pembe rengi yüzünden, "şööle bööleymiş, yumurtaymış, cillopmuş, karpuzmuş, hötöröfmüş" gibi iddialarla karşı karşıya kalan Pembe Panter aynı zamanda Mazlum-Der Kuzey Amerika Şubesi üyesiydi.

Heidi: Çizgi filmde Dedesi rolünde oynayan ak sakallı, nur yüzlü, tevekkül adamı kisvesine bürünmüş ihtiyar oyuncu Hans Manfred Singer tarafından mesajlı tacize uğradığı iddiasıyla film şirketiyle olan anlaşmasını feshetti. İhtiyar Oyuncu her ne kadar, "O mesajları, kendisini torun rolüne motive etmek için ben gönderdim. Bunu Peter'e de yaptım, Klara'ya da, öbür kızlara da" dediyse de kimseyi inandıramadı. Genç ve çıtır formatındaki Heidi, 1975 yılında Almanya'da yaşayan Becayiş İstempele adlı Pülümürlü bir gurbetçimizle evlenerek Türkiye'ye yerleşti. "Ömercik Aslan Parçası",
"Kezban Paris'te" ve "3 Süpermenler İsmail Dürüt'e Karşı" gibi filmlerde yardımcı kadın oyuncu rollerine çıktığında ise o eski şöhretinden eser kalmamıştı. Heidi, 1983 yılında Şile'deki evinde, 5 numara örgü şişini şah damarına sokarak intihar etmiş olarak bulundu.

Red Kit: Vahşi Batı'nın bu gözü pek kovboyu, Dalton Kardeşlerin ortancalarından Vilyım'la uygunsuz bir pozisyonda yakalandı. Sevenleri tarafından linç edilmek istenirken son anda kaçmayı başaran Red, 1895 yılında atı Düldül'ü Masaçuset Sucuk Pastırma ve Et Mamulleri Fabrikasına satarak küçük bir kanoyla Amerika'dan Malezya'ya kaçtı. Bir daha da izine rastlanamadı.

Keloğlan: Can Kızla evlendikten 3 yıl sonra şiddetli geçimsizlikten ayrıldılar. "Benzini Şelden, Akılı Kelden" düsturunun yaratıcısı olan Keloğlan, kahramanlık dünyasından ayrıldıktan sonra bozacılık, şıracılık, tellaklık" gibi işlere girip çıktı. Bir dönem Yeniçeri Ocağına kaydını yaptıran kahramanımız, Fındıkkurdu 1 adlı askeri tatbikatta kafasına mancınık taşı çarpmasıyla eğitim zaiyatı oldu.

Cin Ali: Asıl adı Fehim Bilgeyts'tir. Çizgi diziden ayrılmasının ardından, "Bunca Yıl Nasıl Çiroz Kaldım" adlı bir diyet kitabı yazdı. Bu eseri, dönemin Hükümeti tarafından toplatılan Fehim Bilgeyts, İstanbul DGM'de yargılanarak cezaevine konuldu. Cin Ali dizisinde oynadığı yıllarda, rol arkadaşı olan Karagözlü Kuzu'yu mangal yaparak eşini dostunu rakı alemine çağırdığı ve dostunun derisini Türk Hava Kurumu'na vermediği iddiaları yüzünden zor durumda kaldı. Bir dönem Beşiktaş'ta futbol da oynayan Bilgeyts, daha sonra Deli Yürek, Deli Dumrul, Baba Evi ve Ali Veli Kırtdokuz Elli gibi önemli Tv dizilerinin senaryosunu kaleme aldı.

Kızılmaske: Ormanda 10 kaplan gücünde olduğunu ispat etmek için Şov Tv'yi arayıncaya kadar harbiden de ormanın en kuul, en gizemli, en delikanlı şahsiyetlerinden biriydi. Yıllarca rantını yediği "10 kaplan gücündeyim bilaaader" tribinin sonu artık gelmişti. Baseniyle beşe on dilme üzerinden 20'lik çivi söktüğünü iddia eden Malatyalı Berber Cebrail Künefe ile karıştırılarak canlı yayında kendisinden çivileri sökmesi istendi. Bu arada Kızılmaske zannedilerek arenaya sürülen Cebrail de kaplanlar tarafından lime lime parçalanmaktaydı. Bu olaydan sonra bir daha insan içine çıkamayan Kızılmaske, ormanın en denyo çocuğu olarak hayvanat ve nebatatın hafızalarına kazındı. Budur bir efsanenin çöküşü...

Örümcek Adam: Gençliğinde hop hop hoplayan, zıp zıp zıplayan nam-ı diğer Peter Parker yaşlandı. Alz Heimer hastası olan zavallı Peter sağa sola istem dışı ağ atmaya başlayınca vatandaşlar tarafından şikayetler gelmeye başladı. Yeşil Cin ve Doktor Optomus'u (böylemiydi bunun adı ) yerleşti. Ara sıra maskesini takıp eski günleri yad eden Peter'i saygıyla anıyoruz

Supermen : Dünyayı kurtardı kurtardı ama kendini kurtaramadı . yere iniş sırasında duramayınca Karabük demir-çelik fabrikasının bacasına oturdu ...

Yeşil dev Hulk : "madem yeşilim fotosentez yapabilirim" dedi sahra çölünde kolları açık vaziyette kavrularak öldü ...

Fantastik 4 lü : 4'ü de bütün fantezilerini gerçekleştirdiler... ayakta,banyoda, muftakta, fetish, mazoşit derken 4'ü de AİDS ten öldü ...

Tarzan: Yaşlanınca Jane le beraber emekli oldu Belgrad ormanlarına yerleşti. Fakat yerleşmek için yanlış mekan ve zamanı seçtiğini çiftleşme dönemindeki erkek ayılarla karşılaşınca anlamış oldu. allah tahsiratını affetsin

Kedikadın: bir mart günü damda dolaşırken 3 erkek kedinin saldırısına uğradı. Kötü yola düştü. Daha sonra kendisini bu hayattan kurtaran bir van kedisiyle evlendi. Şimdi hayatına ev kedisi olarak devam ediyor.

Temel reis: o süper kahraman değildi, olamadı da zaten.. Yaş kemale erince ıspanakların arasında haşhaş yetiştirip sattığı ortaya çıktı.. O çizgifilmlerdeki ultra mega şeyleri ıspanak yediği için değil, haşhaştan kafayı bulduğu için hayal olarak gördüğü anlaşıldı.. Ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde bir odada bakıma alındı. Saksıda çiçek yetiştiricem diye kenevir tohumu ekince elini kolunu yatağa bağladılar.. Şimdi ne halde kim bilir..

Gazman: Ülseri tuttu. Osuramayınca feci şekilde patlayarak can verdi.

Bahtsız Bedevi: Yaşadığı hayata lanet eden bedevi, "tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak" felsefesine uyaraktan kutuplara taşındı...

Kutup Ayısı: Bir anlık zevk için çöle gidip gelmekten tüm servetini kaybetti... Kürkünü satarak çöle yerleşti, kendisine harem olarak 3 bedevi aldı, şimdi çok mutlu...